Program do montowania filmów: czyli jaki program jest najlepszy do montażu filmów?

W pierwszej kolejności jednak potrzebujemy materiału filmowego na którym będziemy mogli pracować tutaj możemy wykorzystać materiał np:
  • smartfona
  • aparatu cyfrowego
  • lustrzanki
  • zaawansowanej kamery
Następna sprawa i podstawowe narzędzie pracy to komputer tutaj sprawa wygląda dosyć podobnie do gier komputerowych jeśli chcemy odtwarzać na komputerze płynie materiał o jakości 4K który jest nagrany przykładowo w 60 klatkach na sekundę to prosta sprawa że nie ma mowy o jakiejkolwiek rozsądnej pracy na dziesięcioletnim sprzęcie.
Zapamiętaj ! Mierz siły na zamiary
Jeśli nie masz kasy na nowy sprzęt ogranicz swoje materiały do nauki tak aby praca przebiegała swobodnie i bez nerwów – tak abyś się nie zniechęcił na samym początku.
Tabelka która pomoże zrozumieć jaki sprzęt minimalnie jest potrzebny do obróbki danego materiału
SHD
HD
ULTRA HD
4K
Następnie: lista stron z których pobierzemy za darmo materiał filmowy który będziemy mogli zmontować
Jeśli wiemy już czym jest montaż, do czergo on służy, jaki sprzęt jest nam potrzebny i jaki materiał do niego dobrać. Pomówmy o programach do obróbki wideo. Najpopularniejsze jakie spotykasz na codzien to Sony Vegas, Adobe Premiere oraz jeśli posiadasz Maca ktoś może używać Final Cut Pro, ale zakładamy że nie masz nadgryzionego jabłka i nie wydałeś krocie więcej na sprzęt tylko po to aby uzyskać jeden jedyny program który nie zamula na sprzęcie poniżej 4 tysięcy złotych.
Final Cut, Adobe Premiere, Vegas, DaVinci Resolve
Nie bez powodu dodałem w tablece program DaVinci Resolve bo ten właśnie po krótce chce wam przedstawić, jest to przy swoich kolegach stosunkowo młody program bo powstał w roku XXXX wraz z premierą pierwszej kamery BlackmagicDesign – a dlaczego ten właśnie polecam? Ponieważ
a) jest darmowy
b) spełnia wszystkie wymagania
c) intuicyjny – uczy organizacji pracy
d) umożliwia kupno wersji płatnej która ma dodatkowe funkcje
e) starczy Ci aż NAD TO do pierwszego montażu
f) nie potrzebuejsz żadnych dodatkowych pluginów aby zrobić zajebisty filmik na którym zarobisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *